Čekání na Godota | O2 Fórum pro Internet

Čekání na Godota

Úroveň
Odznak +1
Chapu ze 5-6.7. byly svatky, po zjisteni, ze je v nasi lokalite dostupna rychlost internetu 250MBit/s, jsem si rychlejsi internet objednal. Cekam tedy od 5.7. na rychly internet, par krat jsem tam volal a nic, ze to pry jeste neni prepnuto. Chapu taky ze O2 chce ty svoje krabice Smartboxy prodavat a vydelavat prachy. Operatorka mi zdelila, ze mi to nemusi fungovat, odpovedel jsem, ze mam nejnovejsi router od AVM Fritz!box 7590 a ze ten umi tedy vsechny vectoringy, jake si clovek muze prat, je to treba jen rucne prepnout, nedela to automaticky, nevidi slavny Smartbox na konci dratu. V nemecku byl soud a poskytovatelum sluzeb zakazali vnucovat zakaznikum sve predrazene "sracky". Urcite nedam za takovy kram 4.000Kc, kdyz mam mercedesa mezi routerami doma.

Tady vsechny vectoringy:
ITU G.993.2 Annex Q
(Supervectoring 35b)
ITU G.998.4 / G.INP
(VDSL2-Vectoring)
ITU G.993.5 / G.Vector
(VDSL2-Vectoring)
ITU G.993.2 Annex B (VDSL2)
ITU G.992.5 Annex B und Annex J
(ADSL2+)
ITU G.992.3 Annex B und Annex J
(ADSL2)
ITU G.992.1 Annex B /
G.dmt (ADSL)

Jsem jen zvedavy, jak to cele dopadne. Kdyz to nepujde uskutecnit, tak po skonceni smlouvy pujdu ke konkurenci, kdyz poskytuje O2 takovou rychlost, tak ji poskytne i konkurence. A platim u O2 se vsim okolo 2.500 Kc mesicne. Stejny problem jsem totis resil, taky s Fritz!boxem, u VDSL ze si musim koupit jejich "radiator" (se tomu rikalo) a ze muj Fritz!box mam zaradit za neho, nehoraznost. Po 150 volani do O2, byl na drate odbornik na slovo vzaty a kliknutim mi prihlasil fritzka na sit. Musi se jen chtit...... takze uvidime.

54 odpovědí

Úroveň
Odznak +1
Poslední zjištění o rychlostech o2 Smart Box naleznete níže, nebudu to sem duplikovat.
o2 smart box Wifi rychlost
Úroveň
Odznak +1
Na smartfonu jsem prepnul na 5GHz a jede to v 5.....Site jsou nezavisle.
Úroveň
Odznak +1
Díky!, posledni dotaz. U FritzBoxu funguje 2,4 a 5 GHz nezavisle nebo je schopno mezi sebou prepinat automaticky ... Mam TV Philips s andakem Oreo a ta nezvlada pripojeni SB 5Ghz na 100. Bylo manualne nutne dat na 2,4 .
Úroveň
Odznak +1
To je vzdy podle situace.
Na obrazku pripojeni na mobil....... v obyvaku mam prodlouzenou antenu nad sadrokartonem a tam je rychlost jeste vyzsi......

U Mironetu je to zbytecne predrazeno, jsou nenazrani.
Úroveň
Odznak +1
Sehnal jsem kompl s kabelem a opravdu to "točí" do SB temer 240 Mbs:-), takze si technici ze me legraci nedelali. O penize mi nejde. Potrebuji, aby mi Wifi nedegradovala rychlost spojeni - na tech 50-70 je fakt hrozných. Dival jsem se na FritzBox 7590 intl verze u Mironetu . O kolik wifi bude rychlejší? Samozrejme, když bude zařízení u modemu. Máte s tím zkušenost? SmartB mohu vratit ve 14d lhůtě.
Úroveň
Odznak +1
Podle toho jaky router by jste si predstavoval, ja preferuji AVM fritzbox, ale treba ASUS jede take super..... seznam ruznych routeru najdete vyse.....

Doporucil bych Vam Fritz!box 7530 stoji okolo 120€ treba u Amazonu, muze byt i nemecka verze, je levnejsi, da se to dobre nastavit, pomuzu Vam s nastavenim. Poslu screeny.......

Conrad.de posila do CR:
https://www.conrad.de/de/avm-fritzbox-7530-wlan-router-mit-modem-integriertes-modem-adsl-vdsl-24-ghz-5-ghz-1200-mbits-1783471.html
Úroveň
Odznak +1
Děkuji. Jsem rozhodnut se SB klidne zbavit,nelpím na něm. o2 TV nepouzivam. Objednám router, ale kde naleznu, jak jej nastavim na o2? Kdyz to pojede stejne, budu chtit technika a zarizeni vratim. Děkuji.
Úroveň
Odznak +1
SMARTBOX:

Stranka vyrobce: https://1url.cz/gMQ70
Ten jejich super-srot asi vice nejede..... budto vadny kus, nebo....... vsechny na hov..... 😉
Ja bych rekl ze fungujici je vyjimkou.........

Mate nekolik moznosti:
1.Vyhodit tu sunku a poridit si lepsi router, nebo alespon zadat vymenu vadneho kusu..
2.Vypnout WIFI na srotu a poridit si AP napr. https://1url.cz/kMV9t
3.Napojit kabelem.......

Kdybych nepotreboval WIFI pro mobily, tak WIFI ani nezapnu, mam natazene vsude kabely viz obrazky vyse.

Ja osobne vzdy doporucuji routery od AVM, vyrabene v nemecku, pouzivam je uz asi 20 let. (30 let jsem bydlel v nemecku) Jedina nevyhoda u Fritz!boxu je, ze neumi Multi-VLAN potrebny pro IP-TV od O2. Ja se na TV nedivam, proto nemam takove potreby..... 😉
Jinak je vse popsane v me diskuzi.......
Úroveň
Odznak +1
Dobrý den, ze zájmem jsem si prečetl celé vaše téma a rád bych Vás požádal o radu. Po více než 10ti letech se naskytla možnost upgradovat linku z 20 na 250 Mbs ..., tak jsem neodolal. Samozřejmě jsem si k tomu koupil SmartBox(SB), ještě mám týden na vrácení. Ústřednu mám vzdálenou 57 metrů. Přechod trval pár dnů nejprve do dočasného profili a po reklamaci pomalosti rychlosti linky to přepli naplno. Ale stále mám problém s rychlostí download, který se pohybuje mezi 52-75 Mbs, upload je v pohodě. Po třetím volání a prepojení na techniky mi sdelili, že prenosova rychlost modemu přes WiFi je max 80 a že oni pinkaji na linku rychlost, kterou mám uvednou v papírech a i větší. Kabelem to nejsem schopen změřit, protoze nemám žadné zařízení. Trochu se mi to nepozdává a domnívám se, že Wifi rychlost by mela byt větší. Je vadny SB?Test rychlosti delam pres aplikaci SpeedTest pomoci iphone XR a stojím primo u modemu. Pokud pořídím modem s podporou 35b, pojede to lépe a jak jej nakonfigurovat na O2. Dosah signalu SB je překvapivě dobrý ... Děkuji.
Úroveň
Odznak +1
Tak jsem si koupil na hrani krabicku, Technicolor DGA4132 bylo to na Amazonu kolem 30€.
Zacalo se to mezi lidmi predelavat a skocilo to cenove na ...... https://www.amazon.de/dp/B00AT8MKYC , puvodne to byl router pouze pro italske poskytovatele internetu. Da se to "rootovat a preflashovat" ma to podporu vectoringu 35b. Co se na tom da vsechno nastavit je silene. https://1url.cz/PM3yS
Ma to "sachtu" pro modul, treba pro optiku. Otestuji na O2 jak to pojede jako router s modemem na vectoringu 35b.

Nechapu proc O2 nevzalo neco takoveho misto toho srotu Smartboxu.......

Úroveň
Odznak +1

Úroveň
Odznak +1

ZTE CPE High Speed VDSL2 Bonding Bridge Modem ZXHN H186 Super Vectoring Profil 35b

Úroveň
Odznak +1

Prehled routeru (v CR to jsou modemy) pro sit CETIN

Internet přes VDSL: rychlosti, modemy, technologie

https://1url.cz/TM29Y
Úroveň
Odznak +1
Linka je v zemi a na rohu baraku jde po titanzinkove plechove fasade a je prikryty titanzinkovym naohybanym plechem.
Kabelaz od "jezka"(rozvadece na ceste) pred dum je asi 15 let stara. Mel jsem podezreni, jestli do nove spojky v zemi, kde se napichl Cetin, nezateka.
Ale izolacni odpor je nekonecny, takze v tom to asi nebude. Ohmmetr nelze. Utlum je pry take v toleranci. Technik od Cetinu rikal, ze pada pouze PPPoE a synchro drzi.
Zkusim jeste predelat neco na vnitrni siti, kde mam podezreni, jestli to neshazuje vnitrni sit.
Cekam az bude trochu lepsi pocasi.

Tady log a zase okamzite spadla rychlost, tady spadla i synchronizace:

Odznak
Může tam být i nějaký mechanický původ. Mechanický jev (vítr apod.) by vysvětloval, proč je při příchodu technika vše OK a proč se to děje náhodně. Záleží, jestli je po cestě kabel, který vede venkem (z rozvaděče u sousedů na půdě, po fasádě apod.) Vzpomínám si, že jsme cca před 10 lety měli u O2TV rozpady obrazu (klasická multicastová TV přes zdířku O2TV v modemu), u internetu se to neprojevovalo. Vypozoroval jsem, že se to děje vždy přesně při poryvu větru. Tehdy jsem měl ohromné štěstí, že jsem se na infolince dovolal k někomu, kdo byl ochoten nechat vyměnit kabeláž od rozvaděče u sousedů (cca 10 m) jen na základě mé domněnky. A světe div se, po výměně hrála O2TV jako víno, od té doby jsme neměli žádný problém (O2TV Air/OTT, či jak se to teď jmenuje, které jede přes Internet, je věc jiná). Mimochodem, teď O2TV máme na samostatné lince s jiným modemem. To je ještě přežitek z dob, kdy na VDSL 20 Mbit zabírala IPTV značnou část kapacity přípojky.

Bylo by super, kdyby se daly pozorovat parametry VDSL spojení (čítače CRC chyb apod.) během doby, kdy se PPP odpojuje. Dle mého názoru bys zjistil, že nechybuje PPP samotné, ale že se odpojí teprve v důsledku chybování VDSL vrstvy. Měl jsem kdysi modem Comtrend, kde ty čítače VDSL byly suprově vidět. Fritz je hodně uživatelsky přívětivý a má kvalitní a propracované webové rozhraní, ale tyto údaje tam takto podrobně bohužel vidět nejsou (alespoň u mé 7581 ani v advanced režimu nejsou).
Úroveň
Odznak +1
Dekuji za pochvalu...... 😉 Byl jsem ale "pojebany" kamosem nemcem, ze jsem temi ostrymi ohyby tech CAT7-patchkabelu udelal z nich CAT3 ....... ze by mne zabil. 😆 Nebylo misto.....

Poslouchej s tim snehem-destem, Ty blaho, na tom neco bude.
Mne to zacalo delat pri takove prehance snehu.... rikal jsem to tomu znamemu technikovi od Cetinu, ale on opacil, ze meril izolacni odpor a ze je dobry......... tak Ti nevim.
Odznak
Tu úpravu jsem Ti chtěl pochválit, jenže jsem na to při své skleróze a délce příspěvku zapomněl (nekecám, vážně jsem chtěl). Takže chválím - super! 😄

Jinak ano, tu 7581 jsem koupil na eBayi.

S tou rychlostí to dává smysl. U mé přípojky se stávalo, že jsem se připojil, plácnu, 201 Mbity, pak jsem udělal restart a měl jsem 199 Mbitů, pak po restartu 197, atd... Tehdy jsem si ještě dělal legraci, že k modemu musím dát UPS, jinak v létě skončím s 50 Mbity 🤣 Ale nakonec se provedl samovolný restart spojení někdy odpoledne a naběhlo tam zase těch 201 Mb (tipuju to na nějaký manuální zásah na DSLAMu). Nutno podotknout, že ty restarty jsem ale dělal klasicky "vytažením ze zásuvky", tak možná proto. V tom to Ty máš zase lepší, že se ti to takto samo nesnižuje. Od té doby, co se mi zvýšilo synchro na těch 201 Mb, akorát pršelo a sněžilo a asi někde trochu nateklo do kabeláže, takže si modem sám podřadil na 196, jinak OK. Ale teď jsem jej raději už zbytečně nerestartoval 😉

Tak ať to sviští!
Úroveň
Odznak +1
Dej boze at mas pravdu, ta Tva krabice je urcena pro holandsky trh a na strankach AVM ani neni v normalnich jazycich manual, jako treba v nemcine........... 😠 AVM ma v tech popisech gulas...... 🙁 Jeste mi rekni, jak jsi tu krabici ziskal, da se koupit jedine v holandsku a mel by byt jedine k mani od poskytovatele sluzby........ eBay? 😉 https://1url.cz/zM2q9

K tomu "zasranemu" smartboxu mam ja osobne uplnou averzi...... jak nekde na root.cz, nekdo psal, doslova a u toho srotu to plati dvojnasob:

NIKDY NEBRAT HARDWARE OD POSKYTOVATELE SLUZBY!!!

Ale nastval jsi mne, nepochvalil jsi mi upravu fritze do racku......... 🤣

PS:
Jeste jedna vec, pri restaru FB naskoci rychlost treba na 245Mbit/s, nekdy i vice.
Ale za par hodin-dnu udela krabice sama total-restart a pripoji s nizsi synchr. rychlosti.
Vcera byl FB se sychrem 245Mbit, dnes restart a ted mam 215Mbit .....
Jako by nejaky automat od O2 nebo CETINu zjistil, ze je pripojeni vysoke a proto do toho hodi vidle..... kdyz to restartuji, tak tam bude zase treba 245Mbit.
Odznak
Fritz 7581 umí supervectoring i bonding, tím ta nízká rychlost nebude. Asi se to v té tabulce nějak nechce vypsat, ale v detailu to je:

https://www.router-faq.de/index.php?id=fbinfo&hwf=fb7581#fb7581
https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7581/technical-data/

Rychlost jsem řešil hned po zapojení nového profilu. Oni mají rDSLAMy napojeny gigabitovým uplinkem a poskytují na tom 250 Mbit tarify, no... 😃 Nějak to přenastavili a od té doby to i ve špičkách jede aspoň takto.

Všiml jsem si, že Ty máš synchro 238 Mb/s a na HTTP měřáku jsi naměřil 226 Mb/s, což je to, co u mě nesedí. Já měl synchro 196 Mb/s, ale na TCP měřím jen 120 Mb/s, což i kdybych pro sichr počítal režii 20 %, tak 120 Mb/s je málo. SmartBox jsem měl vypůjčený a chovalo se to stejně, naopak v latenci a chybovosti byl SmartBox ještě o trochu horší. Měřil jsem to nepřetržitě asi týden pomocí SmokePingu, ale blbec jsem ti ty detailní grafy neuložil.

Právě, že jsem chtěl toho Fritze 7583, ale nezvládl jsem už čekat, tak jsem koupil 7581. Přesně jak píšeš, ta 7583 umí úplně vše, co by člověk na VDSL v několikaletém horizontu mohl chtít - tj. supervectoring (= profil 35b), G.fast a k tomu ještě bonding dvou linek.

To se spojováním linek je dobrá zpráva! Možná tím myslí ten opravdový bonding, o kterém se zmiňují i tady 😃 Kdybych něco zjistil, dám vědět:

https://www.root.cz/clanky/dsl-bonding-prichazi-zvysi-rychlost-i-na-dlouhych-linkach/

Přeji Ti, aby se zmíněné problémy už vyřešily a díky za linky. Mám zase co študýrovat. SmartBox jsem měl vypůjčený. Byl jsem z různých fór i odsud připraven na katastrofu, ale když jsem na vlastní oči viděl ta omezení, která jsou navíc ale způsobena jen šlendriánskou implementací SW... k nepochopení.

Ještě mě napadl tip pro ty, co trvají na SmartBoxu a chtějí bridge (sám jsem to ale nestihl vyzkoušet, takže je to jen tip): pokud chcete zprovoznit bridge na SmartBoxu a zároveň nemáte aktivní O2TV, zkuste si na O2TV port nastavit VLANu, která je určena pro internet a na INTERNET port nastavit nějakou smyšlenou VLANu (třeba tu pro O2TV, abyste ji nezapomněli). Mohlo by to fungovat. PPP by pak mělo jít navázat z O2TV portu. Je to ale jen teorie, neměl jsem prostor to testovat.
Úroveň
Odznak +1
Dekuji za odpoved....
Bylo mi receno jednim clenem tohoto boardu, coz jsem netusil, ze ten vectoring nemaji vsude zapnuty a ze na tom pracuji. Pry ted jen nejak zdvojuji linky na DSLAMU ( asi takovy interni bonding), aby dosahli ty 250Mbitove rychlosti(info od technika).
(viz. https://forum.o2.cz/pomoc-a-podpora-22/proc-mam-na-internet-ultra-hd-tj-250-25mbit-s-vypnuty-vectoring-786#post2507 )

Podle teto tabulky neumi Tvoje krabicka supervectoring (35b), umi pouze vectoring, ale u AVM pisou, ze umi bonding, coz pises take Ty. Ja si ale myslim, ze bonding, jestli vubec, budou urcite spoustet pozdeji, jak supervectoring. Proto Ti to asi jede pouze kolem 100Mbit/s. Smartbox umi take supervectoring... Nemam zdani, proc ti debilove u AVM delaji takove nesmysly, marketing a "ojeti" zakaznika, meli u tech spickovych krabic udelat vse v jednom a ne milion ruznych beden. Akorat FRITZ!Box 7583 umi vsechno, jen je nastojaka.
Chtel jsem si koupit take tu radu 758x , ale mel jsem v umyslu vrazit plosny spoj routeru do bedny od switche a ta osmickova rada je na stojato a nedostal bych ty konektory dovnitr a taky problem s vyvedenim WIFI anten z racku. Viz obrazek na prvni strane......
Pockal jsem si na 7590......... 😉

https://www.router-faq.de/index.php?id=fbinfo

https://www.router-faq.de/index.php?id=routervg&hwf1=fb7581&hwf2=fb7590

Dnes mne v 8.00 probudil technik od O2, ne od Cetinu, ale od O2, 🤤ptal se, ze co se deje. Tak jsme si pokecali a on mi potvrdil, ze Cetin nema jeste vsude G.factor zapnuty.
Od vcera linka bezela, dnes jednou vypadek synchronizace , spadla o neco rychlost, ale bezi zase asi 4 hodiny OK. Pry tam ale neco spekulovali, tak uvidim co se bude dit, mozna proto ta nova synchronizace. Zase mi technik opakoval, ze si tam mam vyzkouset nejaky jiny router, coz jsem mu rekl, ze jsem zkousel novou 7590 int. a ze delala to same.
On zase mlel ze mam nejaky uplne jiny router vyzkouset, ale smartbox delal kraviny taky. Nez smartbox, to radeji snizim rychlost na 100Mbit/s. Smartbox mi nesmi prez prah..... 😆Rad bych otestoval tu Nokia F-010G-B , ale toho se asi nikdo dobrovolne nevzda........... 😭
Odznak
Zdravím místní komunitu fritzboxistů, přidávám svoje parametry linky. Jen si musím trochu postěžovat na reálnou rychlost - obvykle dosahuji 120 Mb/s (synchro aktuálně 196 Mb/s), což mi na režii protokolu připadá neúměrně mnoho. Zdá se mi, že u sebe dělají ještě další shaping na hodnotu nižší, než je synchro (asi aby předešli plnění fronty na modemu?). Jinak kabeláž pod ulicí asi 3 roky stará, po domě nataženo nově při zřízení. Zprovoznění byl porod, ale podařilo se 🤣 Používám FRITZ!Box 7581, on umí i bonding linek, tak můžu alespoň naivně doufat, že jednoho dne to poběží ještě lépe 🤣Ale jinak musím pochválit za super kvalitu připojení (žádné výpadky, jen občasný projev agregace...).

Dastine, podobné problémy, jako máš ty, nepozoruji. PPPoE se reconnectne pravidelně každý den jednou v noci přesně ve stejnou hodinu, jinak drží jako skála. Vectoring mi zatím také nezapnuli, takže vypnutým vectoringem to dle mého názoru není. Jinak, dle logu, jsem pravděpodobně napojen na brněnský PoP, jestli to pomůže.

Zatím přeji hodně zdaru při boji a také děkuji za sdílení informací. Bez toho bychom to všichni měli o mnoho těžší.

Úroveň
Odznak +1
No ja pouzivam 7590, jak jsem vyse psal, mam nekdy vypadky, ale bude to vnitrni siti.
Kdysi na starych krabicich od AVM slo predelavat modely (nemecky-international) mezi sebou, odstaranovat branding apod.
U tech novych krabic uz to tak lehce nejde, jelikoz mamlasove od AVM odstranili moznost manipulace fritzboxem po telnetu. 😡
Hlavni rozdil je v tom, ze do nemecke verze se neda normalne nahrat mezinarodni software.
Normalne mi internet bezi s nemeckou verzi. Musis se ucit nemecky, jestli neumis.......... 😉
Kdyby jsi tapal, dej vedet pomuzeme, poradime, poslouzime......... nemecky umime :)
Precti si cele vlakno, at vis do ceho jdes a na co se mas pripravit. Fungovat to musi...... i prez hloupe pindy soudruzek na telefonu.... ZE POUZE SE SMARTBOXEM.....kdo nejde s nami, jde proti nam.....😉 nenech se odradit.

Citace dodavatele AVM vyrobku na cesky trh z dneska:

Akorat nepise pravdu, ze jsou chipove stejne. 🙄
.....7530 i 7590 jsou postaveny na stejném hw
základě, mají stejnou sw výbavy......
NENI TO PRAVDA!!!

V současné době probíhá testování na CeTiN a
model 7590 CeTiN již několik měsíců nabízí pro
své partnery a jsou již u zákazníků nasazeny.
Oba modely mají již přidělen a nastaven kód
pro automatické přestavení přípojky do režimu VDSL 35b
(pravděpodobně zatím jako jediné)
Konecne se to povedlo, hura !!!!!!!!

😍😍😍
Jestli to ale plati u O2........ CETIN nema problem uz ani s nazvem VDSL2 supervectoring35b
uz to neni ani VDSL3.............. 🤣

Citace:
Pokud uvažujete o připojní k Internetu s rychostí, která vyžaduje supervectoring, tak dle našeho názoru použití modemu AVM Fritz!Box 7530 nebo 7590 smysl má.
AVM se vývojem modemů systematicky zabývá a přineslo první komerční model s
podporou profilu 35b ("supervectoring").
Modemy AVM dovolují plné využití rychlosti poskytované VDSL 35b, nejsou zde
výkonová omezení síťového procesoru jako u některých modelů jiných výrobců.
7530 i 7590 jsou postaveny na stejném hw základě, mají stejnou sw výbavy - rozdíl je v absenci ISDN a připojení k pevné telefonní lince u modely7530 a ve WiFi - 7590 nabízí Dual Band AC 4x4 MU-MIMO až 800 + 1733 Mbit/s, u 7530 jsou rychosti poloviční.
K dispozici je řada funkcí, aplikací a doplňkového příslušenství (DECT telefony, WiFi repeatery, SmartHome), v neposlední řadě pravidelné upgrade přinášející nejen opravy, ale vždy nové
funkce. A to ma pravdu soudruh......
Co se týká dalších modelů, pak 7582 je (resp.byl) určen pouze pro poskytovatele na německém trhu a nový model 7583 je směrován svou výbavou (podpora G.FAST, 2 x ISDN) již výrazně do oblasti SOHO.
Zdravím přátelé,
chtěl bych si koupit FRITZ!Box 7530 a viděl jsem, že nabízejí verzi německou nebo mezinárodní. Nevíte prosím někdo, jaký je rozdíl? Abych nekopil a pak mi u naší slavné O2 nebyl na nic.
Díky
Úroveň
Odznak +1

LANCOM R883+ €457,83

LANCOM 1793VA € 639,97

LANCOM 1793VA-4G €879,32

Profi routery, ale cena je hrozna.......😥Mozna je cely plosny spoj ze zlata.... 🙂 profi je profi

Integrovany VDSL2-Supervectoring-Modem s rychlosti do 300 MBit/s ............ tedy musi mit profil 35b

https://public.t-systems.de/blob/684294/34b7824b99c607efde00d5cd7dcbcfa4/LANCOM%20Datenblatt%20R883plus

https://www.lancom-systems.de//download/LC-1793VA/DS_1793VA_DE.pdf
Úroveň
Odznak +1
V ceniku to mate soudruzi napsano dobre:
Předpokladem dosažení rychlostních parametrů tarifu Internet ULTRA HD je využití modemu podporujícího technologii VDSL2 35b (VDSL2-Vplus). Pro optimální fungování služby doporučujeme využít O2 Smart Box.

Akorat jsem jeste neslysel (VDSL2-Vplus) co to asi je? Na srot smartbox nezapomneli......... 😆

Odpověď