Jako první na světě představujeme funkci AR Wi-Fi! | O2 Fórum pro Internet
News

Jako první na světě představujeme funkci AR Wi-Fi!

Jako první na světě představujeme funkci AR Wi-Fi!
Rozšiřujeme možnosti chytrého modemu O2 Smart Box. Od 22. listopadu jako první společnost na světě spouštíme funkci AR Wi-Fi. Ta zákazníkům s podporovanými telefony umožní měřit dosah své domácí sítě prostřednictvím rozšířené reality.

Zmiňovanou AR Wi-Fi vyvinul tým odborníků O2 pod vedením Ondřeje Šebelíka a Romana Bacíka. „Jsme první poskytovatel internetu na světě, který tuto funkci sám vytvořil a nabízí jí zákazníkům. Stejně jako v případě O2 Smart Boxu tak pokračujeme v tradici vývoje aplikací a zařízení ve vlastní režii,“ podotýká Roman Bacík, produktový manažer O2. Uživatelé často řeší, proč mají v některých místech v domácnosti rozdílnou kvalitu pokrytí. Wi-Fi signál je neviditelný, dá se sice měřit, běžný člověk bez technických znalostí se ale v daných číslech jen těžko vyzná. Právě proto jsme se rozhodli pustit do vývoje nové funkce, díky které se můžete jednoduše podívat, jak dobrý máte Wi-Fi signál v různých místech domácnosti.

Co k používání AR Wi-Fi potřebujete? Musíte mít podporované mobilní zařízení a v něm nainstalovanou aktuální verzi aplikace O2 Smart Box. Po jejím spuštění stačí v sekci “ Wi-Fi a síť“ zvolit možnost „Změřit pokrytí Wi-Fi“. „Poté už se v aplikaci O2 Smart Box objeví okno, ve kterém je reálný obraz snímaný fotoaparátem telefonu. Přímo v konkrétních místech bytu se na displeji chytrého telefonu či tabletu zobrazuje v reálném čase pole virtuálních kuliček, jejichž barva signalizuje kvalitu Wi-Fi pokrytí,“ popisuje Bacík s tím, že červená značí špatnou a zelená naopak skvělou dostupnost.Seznam všech podporovaných zařízení je dostupný ZDE.

Více informací najdete také ve videu od našich O2 Guru.

Žádná odpověď

Zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpověď